Чт. Июл 25th, 2024
  Лазерна коагуляція вен варикозних розширень: техніка та ефективність.

  Венозна недостатність та варикозні розширення вен є поширеними проблемами, які стосуються багатьох людей у всьому світі. Ці стани не лише можуть призвести до болю та дискомфорту, але й впливають на якість життя пацієнтів. Однак завдяки сучасним методам лікування, таким як лазерна коагуляція вен, можна здійснювати ефективну та мінімально інвазивну корекцію цих проблем. У цій статті розглянемо техніку проведення лазерної коагуляції вен варикозних розширень та її ефективність як методу лікування цих станів.

  Лазерна коагуляція вен варикозних розширень (або EVLT — Endovenous Laser Treatment) — це сучасний метод лікування варикозної хвороби, який дозволяє ефективно коригувати проблемні вени, мінімізуючи при цьому травми та ризики для пацієнта. Основним принципом цієї процедури є використання лазерного впливу для знищення пошкоджених венозних стінок та відновлення нормального кровообігу.

  Лазерне лікування варикозу

  Техніка проведення лазерної коагуляції вен полягає в наступних кроках:

  1. Підготовка: Перш за все, пацієнта піддають підготовці, яка включає в себе збір анамнезу та діагностичні обстеження, такі як ультразвукове дослідження вен. Це допомагає визначити точне місцезнаходження проблемних вен та визначити обсяг лікування.
  2. Місцева анестезія: Область навколо пошкоджених вен піддається місцевій анестезії для зменшення болю та дискомфорту під час процедури.
  3. Введення лазерного волокна: Лазерне волокно вводиться в проблемну вену через невеликий розріз шкіри. Волокно рухається вздовж вени під контролем ультразвукового зображення.
  4. Лазерна коагуляція: Під час руху лазерного волокна відбувається вплив лазерної енергії на стінки вени. Ця енергія засікається венозними стінками, що призводить до їх згортання та відновлення нормального кровообігу.
  5. Закриття вени: Після лазерної коагуляції вену може затиснути або залишити закритою з метою запобігання рецидиву.
  6. Закінчення процедури: Видалення лазерного волокна, закриття розрізу та накладання стерильного бандажа завершують процедуру.

  Лазерна коагуляція вен варикозних розширень має декілька переваг, які роблять її ефективним методом лікування:

  1. Мінімальна інвазивність: Цей метод не вимагає великих розрізів або загальної анестезії, що дозволяє пацієнту відновлюватися швидше та мінімізує ризики ускладнень.
  2. Висока ефективність: Лазерна коагуляція має високий рівень ефективності у лікуванні варикозних вен, забезпечуючи тривалу ремісію.
  3. Менше болю та дискомфорту: Порівняно з традиційними методами лікування, пацієнти, які перенесли лазерну коагуляцію, зазвичай відчувають менше болю та дискомфорту під час відновлення.

  Джерело: https://medcenter.life/

  От admin